Materace kokosowo-lateksowe

Są to materace pełne, bez pianki oraz sprężyn. Wykonane w całości z naturalnych surowców, jakimi są kokos i lateks. W zależności od ułożenia materiałów możemy uzyskać duże zróżnicowanie twardości: od bardzo miękkiego (sam lateks) do bardzo twardego (sam kokos).


Kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie.

LATEX

Wkład stanowi lateks o wys. 14 cm i 3 strefach twardości. Dzięki zróżnicowanej twardości doskonale dopasowuje się do kształtów ciała w każdym położeniu, zapewniając właściwe krążenie krwi i odciążenie kręgosłupa. Liczne kanały wentylacyjne zapewniają ciągły obieg powietrza i wysoką elastyczność punktową materaca. Materac doskonale nadaje się do regulowanych stelaży o większym kącie łamania sąsiednich płaszczyzn.

LAMA

Zróżnicowana twardość stron. Zasadniczy wkład stanowi 14 cm lateks o trzech strefach twardości. Jednostronnie obłożony płytą kokosu lateksowego, podnoszącą twardość tej strony. Materac o właściwościach rehabilitacyjnych zapewniający właściwe dopasowanie się do ciała. Dzięki licznym kanałom wentylacyjnym zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Materac nadaje się do regulowanych stelaży.

ZEBRA

Właściwości rehabilitacyjne. Wkład podzielony na dwie strefy. Pierwsza to 6 cm warstwa naturalnego lateksu, druga to 6 cm kokosu lateksowego. Różne rodzaje stron pozwolą dobrać odpowiednią twardość materaca. Materac odznaczający się dużą trwałością, nie ulega deformacji z upływem czasu. Możliwość zmiany składu materaca oraz układu warstw pozwala dobrać optymalną dla indywidualnego klienta twardość materaca. Dodatkowo zastosowanie pokrowca podpikowanego wełną owczą i na lato czystą bawełną zapewni zdrowy sen.

ZEBRA II

Właściwości rehabilitacyjne, różni się od „ZEBRY” dodatkową warstwą lateksu, co zwiększa sprężystość materaca. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta układ kokosu i lateksu może być podobny do materaca „ZEBRA” o wyraźnie zróżnicowanych twardościach stron, czyli 6 cm kokosu i 9 cm lateksu. Możliwość zastosowania innego układu materiałów (mniejsze zróżnicowanie twardości stron) dającego uczucie większej sprężystości ogólnej (3cm lateks + 6 cm kokos + 6 cm lateks). Materac odznacza się dużą trwałością i sprężystością.

ZEBRA III

Materac o właściwościach rehabilitacyjnych. Jest to najbardziej poddająca się wersja materaca kokosowo-lateksowego. Skład stanowi 4 cm kokos obustronnie obłożony płytami lateksowymi: z jednej strony 3 cm, z drugiej 9 cm. Zastosowanie naturalnych materiałów zapewnia odpowiedni mikroklimat podczas snu. Ponadto jest materacem bardzo wytrzymałym. Może być stosowany wraz ze stelażem regulowanym.

LEW

Wkład z naturalnego kokosu o grubości 11 cm, wykonany z 3 warstw o różnym stopniu twardości. Środkową warstwę stanowi płyta kokosu igłowanego. Zewnętrzne warstwy wykonane są z kokosu lateksowego - bardziej sprężystego. Materac twardy, przewiewny i trwały. Zaliczany jest do materacy ortopedycznych, zalecany szczególnie osobom mającym problemy z kręgosłupem.